Přihlášení do Moodle   Přihlášení do ISVOŠ
  • Studium v dosahu Prahya v chráněné přírodní oblasti

  • ErasmusBelfast, München

  • Co rozvíjíme? - chápání, komunikaci, zručnost.

  • Děti do světa neuvádíme,ale s dětmi svět tvoříme!

  • Studentské prostředí

  • Venkukolem školy

  • Uvnitřve škole

Prostory

Areál Svatojánské koleje je na venkovské poměry velkorysý. Je jedinou institucí takové velikosti a zároveň v rozumné vzdálenosti západně od Prahy (27 km), která nejenže funguje jako školní budova a zařízení, ale je schopna pojmout až  stovku účastníků za účelem pobytových akcí, vzdělávacích akcí,  konferencí či svateb a jiných oslav. Škola je schopna nabídnout velmi vstřícné ceny, které jsou oceňovány také dětskými a mládežnickými skupinami.

Okolní příroda je naším nejbližším partnerem.  Řečeno slovem básníka: „Kam oko pohlédne, uvidí les či vápencovou skálu“. Šumění okolního lesa či pramenů vod vytékajících přímo v areálu objektu je nedílnou součástí Svatojánského „ticha“. Karel Hynek Mácha, Josef Mánes, rodina Karla Čapka, František Nepil a mnoho dalších umělců a osobností, ale hlavně nespočetné množství obyčejných lidí či poutníků přicházelo a stále přichází do  tohoto malebného místa s neopakovatelnou atmosférou.

Nabízíme tyto prostory:

Klášterní refektář:

Je považován za konferenční a reprezentační prostor, nachází se v přízemí budovy. Odehrávají se v něm mimo jiné četné svatební obřady, koncerty, přednášky či kulturní představení. Výzdoba tohoto prostoru je téměř původní. Pyšní se štukovou dekorací i cenou freskou od malíře Spitzera.

Hudební sál:

Je další slavnostní místností.  Jeho prostor je opět zdoben freskou přes celý strop a navíc je zde umístěn velkoformátový obraz malíře Joachima Bachmana (pravděpodobně z roku 1661), který zachycuje položení základního kamene k budově zdejšího kostela.

Kaple:

Prostorově největší je místnost bývalé klášterní knihovny ve druhém patře. V současnosti je to oblíbené místo nejvíce navštěvovaných školních i mimoškolních aktivit.

Učebny:

V jednotlivých patrech nalezneme celkem 8 učeben. Některé z nich jsou zaměřeny na speciální výuku. Například počítačová nebo výtvarná učebna.

Prostory pro ubytování – pokoje

Budova školy disponuje hlavně ubytovacími prostory v podobě studentského typu ubytování. Nabízíme celkem 19 pokojů vybavených převážně čtyřmi až osmi lůžky.

Nejsme  hotelem a ani hotelové služby nenabízíme, avšak četné skupiny osob nejrůznějšího zaměření se rády vrací na osvědčené místo, kde si mohou odpočinout, ale i pracovat, vzdělávat se i meditovat, stmelovat se  či objevovat sebe sama.

Samozřejmostí je také přístup do školní kaple, kde se můžete věnovat modlitbě.

Informace k objednávkám prostor naleznete v sekci Služby pro veřejnost, záložka Ubytování, stravování, pronájmy

Se srdcem vytvořil manGoweb