Přihlášení do Moodle   Přihlášení do ISVOŠ
  • Studium v dosahu Prahya v chráněné přírodní oblasti

  • ErasmusBelfast, München

  • Co rozvíjíme? - chápání, komunikaci, zručnost.

  • Děti do světa neuvádíme,ale s dětmi svět tvoříme!

  • Studentské prostředí

  • Venkukolem školy

  • Uvnitřve škole

Příměstské tábory

Svatojánská kolej pod vedením odborného garanta – Dr. Noemi Bravené pořádá  oblíbené  příměstské tábory pro děti předškolního a mladšího školního věku. Kvalitní a promyšlený program využívá mimořádného přírodního prostředí a velkorysých prostor školy. Za příznivého počasí je program ve školním parku a okolí. Ve vnitřních prostorách mají děti k dispozici hernu, tělocvičnu, keramickou dílnu. Celodenní stravu a pitný režim zajišťuje školní jídelna. Zázemí a bezpečnost zajišťuje personál školy. Cílem našeho pedagogického působení je smysluplně a radostně strávený  čas s dětmi, který vytváří podmínky přirozeného rozvoje. Spokojenost a bezpečnost Vašich dětí je naší prioritou.

Cena za týdenní program je 1800,- Kč včetně stravy (2 x svačina a oběd), první turnus  1440,- Kč (pouze 4 dny).  Nabízíme sourozeneckou slevu – cena za 1 dítě je 1650,- Kč.

Je možné přihlásit děti i na jednotlivé dny v týdnu (cena za 1 den je 360,- ).

Děti přijímáme od 4 let věku.

 

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2020

 7. – 10. 7. 2020     ŘECKÉ BÁJE A POVĚSTI     

Tábor bude zaměřen na seznámení dětí s řeckými bájemi a pověstmi. Cílem bude, z těchto příběhů, vyzdvihnout morální ponaučení, představit dětem, jak staré Řecko a jeho lid mohl vypadat. Každý den bude věnovaný jiným příběhům a aktivitám, které v dětech rozvinou kreativitu, zlepší týmovou práci a zručnost.            

13. – 17. 7. 2020     PIRÁTI    plakát

Tématem příměstského tábora je příběh pirátů, kteří hledají ztracený poklad. Povíme si něco o tom, jak by měl správný pirát vypadat a co by měl zvládnout. Cesta za pokladem bude plná úkolů, se kterými se musí malí piráti poprat. Děti se zde naučí pracovat s různými materiály, s textilií a s barvami. Z přírodnin si vyrobíme lodičky, naučíme se základní uzly a užijeme si spolu spoustu zábavy. Děti si domů odnesou nejen hezké vzpomínky, ale i ručně vyrobené předměty.                                                 

20. – 24. 7. 2020   ZÁHADA SVATOJÁNSKÉ NOCI  plakát

Cílem tohoto příměstského tábora je užitečně strávený čas v prostředí Českého krasu s využitím prokázaného faktu, že pobyt venku má na děti pozitivní vliv – podporuje mentální i fyzický rozvoj dětské osobnosti. Rámcovým tématem je řešení záhady související s místní legendou o Svatém Ivanovi. Děti se při vyšetřování záhady seznámí s principy kritického myšlení, procvičí pozorovací a rozlišovací schopnosti, stejně jako schopnost zaznamenávat podstatná fakta s ohledem na své možnosti (nepíšící děti si do záznamu načrtnou pro ně srozumitelný znak či obrázek). Při výrobě potřebných pomůcek děti rozvinou svou kreativitu a jemnou motoriku, při překonávání překážek pohybové dovednosti. Náš dětský tábor účastníky obohatí nejen o zážitky a radost z prožitého dobrodružství, ale také schopnosti, které se jim budou hodit v průběhu celého života.

27. – 31. 7. 2020    POHÁDKY 

Na táboře budeme mít každý den podobný řád s malými obměnami. Budeme se snažit, co nejvíce trávit čas venku a poznávat tak krásné okolí Svatého Jána pod Skalou. Samozřejmě záleží, co nám počasí dovolí. Nechceme děti vystavovat extrémům, takže bude záležet na našem zvážení v daný den. Program se v případě potřeby dětí přesune do vhodného prostředí. Dopolední program bude více aktivní-budeme chodit na výpravy, plnit úkoly a poznávat spoustu nového. Při odpoledním odpočinku si budeme vyprávět tematické pohádky. Později budeme tematicky tvořit a vyrábět. Během celého tábora budeme s dětmi hrát plno her a užijeme si spousty zábavy.

24. – 28. 8. 2020  PRAVĚK 

Příměstský tábor s názvem Pravěk dětem přiblíží aktivity a prostředí, ve kterém pravěcí lidé žili a ve kterém si uměli s nemála záležitostmi sami poradit. Základní a nepostradatelná myšlenka, propojení dnešní doby a souladu s přírodou, se odrazí v různorodých činnostech a hrách, vedoucích nejen k rozvoji dovedností, ale také kreativity a v neposlední řadě fantazie.

 

 

 

Program začíná v 8.00 hod, ale děti přebíráme od 7.30 hod. Pokud je to nutné, je možné po předchozí domluvě přebírat děti již v 7.00 hod. Děti by měly být vyzvednuty do 17.00 hod.

Informace:

Na příměstský tábor dejte dítěti malý batůžek, v kterém bude mít láhev s pitím, pláštěnku nebo bundu proti dešti, jednu čistou roušku v sáčku, plyšáka (pro účely poledního odpočinku), můžete též dítěti dát nějakou sladkost (prosíme nedávat čokolády). I přesto, že je tráva posečená, je ráno v prostorách parku rosa, můžete proto přibalit dětem gumáky (podepsané). Vedoucí PT dohlédnou na to, aby pak dítě bylo přezuto do jiných bot v případě výletu nebo v čase, kdy již svítí sluníčko a není nutné mít gumáky. Je zbytečné, aby pak děti celý den chodily v mokrých botách. Ráno dejte dětem teplou mikinu, příp. bundu – vše lze potom nechat pro případ výletu v parku v zastřešeném místě vyhrazeném pro PT, tj. dítě to nebude celý den nosit v batohu.

Škola má k dispozici dezinfekci, v případě, že má dítě vlastní z důvodu alergie na anticovidovou dezinfekci, předejte ji vedoucím PT při předávání dítěte. Podle platné legislativy nesmí vedoucí PT vyndat dítěti klíště. V případě, že si to přejete bezprostředně po zjištění této skutečnosti u Vašeho dítěte, oznamte to při předávání dítěte vedoucím PT.

V připadě, že budou mít vedoucí PT další instrukce vztahující se k tématu tábora, osloví Vás přímo e-mailem.

 

 

 

 

 

Zde si můžete stáhnout závaznou přihlášku: Přihláška

Přihlášku, prosíme, naskenujte a odešlete e-mailem na: ubytovani@svatojanskakolej.cz

Přihlašovat se můžete také telefonicky u paní Renaty Bartošové: telefon:  739 220 751

 

 

                            

Se srdcem vytvořil manGoweb